TeamViewer

Kontaktujte nás:  |  +420 412 583 600  |  dece@dece.cz

Změny ve skladbě balíčků Microsoft 365 a Office 365

Společnost Microsoft oznámila, že od října 2023 nebudou balíčky M365/O365 „E“ SKU obsahovat službu Teams v regionu EEA a Švýcarsku. Více informací najdete ZDE.

  • Teams bude pro Enterprise balíčky dostupný pouze jako standalone služba (tzn. pokud zákazníci chtějí používat Teams, nově bude potřeba pořídit 2 SKU).
  • Nebude se týkat „F“ a „Business“ plánů.
  • Balíčky M365/O365 bez Teams budou zlevněny o cca 2 EUR.
  • Samostatná služba Teams bude stát cca 5 EUR.
  • Pro „F“ a Business“ plány bude možnost pořídit jak SKU s Teams, tak SKU bez Teams (s mírným rozdílem ceny).

Kompatibilita s Windows 11

Windows 11

 

Pomocí aplikace PC Health Check8 můžete ověřit, jestli váš počítač dokáže spustit Windows 11.

STÁHNOUT APLIKACI PC HEALTH CHECK

 

Minimální požadavky na systém:

Další informace o požadavcích na systém a informace o způsobu, jakým mohou být některé počítače schopny aktualizovat nebo měnit nastavení ke splnění požadavků naleznete zde.

 

Procesor 1gigahertzový (Ghz) nebo rychlejší procesor se 2 nebo více jádry kompatibilní se 64bitovou architekturou nebo zařízení System on a Chip (SoC)
Paměť 4 GB RAM
Úložiště 64 GB nebo větší úložné zařízení
Firmware systému Rozhraní UEFI, možnost zabezpečeného spouštění. Zde najdete informace o tom, jak zajistit vašemu osobnímu počítači povolení pro splnění uvedeného požadavku.TPM Specifikace Trusted Platform Module (TPM) verze 2.0. Zde najdete informace o tom, jak zajistit vašemu osobnímu počítači povolení pro splnění uvedeného požadavku.
Grafická karta Kompatibilní s DirectX 12 nebo novější s ovladačem WDDM 2.0.
Obrazovka Displej s vysokým rozlišením (720p), který má větší úhlopříčku než 9”, 8 bitů na barevný kanál.
Internetové připojení Účet Microsoft a připojení k internetu jsou vyžadovány pro nastavení pro Windows 11 Home

K upgradu vaše zařízení musí používat systém Windows 10 ve verzi 2004 nebo novější. Bezplatné aktualizace jsou dostupné prostřednictvím služby Windows Update v části Nastavení > Aktualizace a zabezpečení.

Některé funkce vyžadují konkrétní hardware. Požadavky na systém ke spuštění některých aplikací budou překračovat minimální požadavky zařízení s Windows 11. Zkontrolujte informace o kompatibilitě týkající se aplikací, které chcete nainstalovat. Dostupné úložiště ve vašem zařízení se bude lišit na základě nainstalovaných aplikací a aktualizací. Výkon bude vyšší u výkonnější a rychlejších počítačů. V průběhu doby mohou vznikat a na aktualizace se mohou vztahovat další požadavky.

Zdroj: https://www.microsoft.com/cs-CZ/windows/windows-11

 

V případě dotazů nás kontaktujte.

Úpozornění - EET posiluje zabezpečení

V systému EET dojde k posílení bezpečnostních prvků. Ujistěte se, že je vaše pokladní zařízení připraveno.

Nejpozději na konci prvního čtvrtletí roku 2021 přestane být systémem EET podporován šifrovací protokol TLS verze 1.1 a vybrané šifry z protokolu TLS 1.2.

Pomocí šifrovacího protokolu TLS probíhá komunikace mezi koncovým zařízením používaným k evidenci tržeb (zpravidla se jedná o pokladní zařízení) a příjmovou stranou systému EET. Jedná se o bezpečnostní prvek, který zaručuje zabezpečené spojení a zabraňuje tak odposlouchávání či falšování zpráv během přenosu.

Na základě aktuálního vývoje v oblasti bezpečnostní politiky informačních systémů a doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost přestane být podporován šifrovací protokol TLS verze 1.1.1

Finanční správa upozorňuje veřejnost, aby se při výběru pokladních zařízení používaných k evidenci tržeb informovala, zda jejich zařízení podporují šifrovací protokoly TLS verze 1.3 a bezpečné šifry protokolu TLS 1.21.

Poplatníkům, kteří už pokladny k evidenci tržeb používají a mají pochybnosti, zda jejich zařízení podporuje šifrovací protokoly TLS 1.21 či 1.3, doporučujeme, aby se s dotazem obrátili na dodavatele svého pokladního zařízení. 

Dodavatelům a výrobcům pokladních zařízení a software Finanční správa doporučuje, aby prověřili svá zařízení a systémy a ujistili se, že případný přechod na vyšší verzi šifrovacího protokolu TLS bude pro jejich zákazníky bezproblémový a možný. 

Od května 2020 začne elektronická evidence tržeb platit i pro další poplatníky, kteří si pokladní zařízení pořizují s výhledem na několik dalších let. Při výběru nového zařízení je proto důležité zvolit produkt podporující bezpečnostní standardy, bez kterých by pokladní zařízení nemohlo být bezpečně provozováno po delší dobu. A podpora aktuální verze šifrovacího protokolu TLS je jedním z nich.

Finanční správa proto apeluje na vývojáře a výrobce, aby do technické specifikace o pokladním zařízení uvedli, jaké verze TLS protokolů podporuje a zda je zařízení schopno aktualizace. Spotřebitelům radí, aby se zeptali svého prodejce, jaký šifrovací protokol jejich EET pokladna podporuje.

ZDROJ: https://www.etrzby.cz/cs/novinky_1452

 

NOVELA ZÁKONA O DPH

Novela zákona o DPH pro rok 2019.

Upozorňujeme, že vstupuje v platnost zákon č. 80/2019 Sb.

Novela přináší rozsáhlé změny v celé řadě předpisů, novelizuje zákon o DPH a zákon o daních z příjmů.

Platnost je od 1.4.2019 + 6 kalendářních měsíců přechodné období.

 

Na změnu jsme připraveni.

Prosíme, zkontrolujte si že máte software licencovaný s aktuální roční systémovou podporou (do 31.12.2019).

Aktualizace software je zveřejněna.

 

Návod nastavení výpočtu DPH a zaokrouhlení: ke stažení

 

V případě dotazů nás kontaktujte.

 

  • 1
  • 2