TeamViewer

Kontaktujte nás:  |  +420 412 583 600  |  dece@dece.cz

Práce s čárovým kódem

Jednou z funkcí, která vám může značně usnadnit práci se zbožím v prodejně či skladu je čárový kód. V prodejním software DeCe SKLAD je práce s čárovým kódem plně implementovaná. Lze ho využít při prodeji i příjmu. Čárový kód je možné používat i v modulu DeCe ZAKÁZKY. Protože se někdy stává, že odebíráte stejné zboží od různých dodavatelů a každý dodavatel má vlastní čárový kód, je možné k jedné skladové kartě přiřadit více čárových kódů. Při prodeji program sám rozpozná, o který čárový kód se jedná a bez problémů přiřadí správné zboží.

Pro práci s čárovým kódem je možné použít klasický snímač čárového kódu i bezdrátový terminál CPT 8000.

ms9520 cpt8000v

U bezdrátového terminálu je možné nadefinovat až deset pozic, do kterých se ukládá snímané zboží. To je možné použít např. pro ranní fasování materiálu pro servisní techniky. Každý technik si nafasuje potřebný materiál a čárové kódy snímá do přidělené pozice. Pracovník skladu po skončení fasování vyčte terminál do jednotlivých zakázek, tak jak jsou přidělené konkrétním technikům.

Lze také práci s čárovým kódem rozšířit i do dalších činností. Posílá vám dodavatel dodací listy s čárovým kódem místo čísla dokladu, čísla zboží i množství můžete toto využít pro zjednodušení příjmu zboží. Stejnou službu můžete poskytnout i svým velkoodběratelům, za cenu úpravy tisku je možné získat tisk dokladů s čárovým kódem na položkách, které si vyberete.

Tisk štítků s čárovým kódem

Při využívání čárových kódů, je třeba mít možnost vytisknout i štítky (cenovky) s cenou a čárovým kódem. K tomu slouží modul pro tisk štítků. Tento modul umožňuje vytisknout požadované štítky v požadovaném množství. Je možné tisknout i štítky na základě příjmových dokladů, modul vytiskne štítky přesně podle množství přijímaného zboží. Tisk lze zahájit z libovolné pozice na stránce a šetřit tak náklady na pořízení formulářů se štítky. Při tisku je možné vybírat ze tří základních velikostí štítků, které vyhovují většině provozů. Štítky jsou tištěny ve formátu A4, lze proto pro jejich tisk využít jakoukoliv laserovou tiskárnu, umožňující tisk v tomto formátu.